Na úvod - Karate team KCK

Sportovní úspěchy našich žáků

Největší péče je v našem klubu věnovaná zejména dětem. Je velice dobré, že na ZŠ Komenského Letohrad začaly fungovat sportovní třídy, kde se mohou žáci lépe připravovat na  svá sportovní klání a mají plnou podporu školy. Žákovská kategorie má v ČR vysokou úroveň a našim svěřencům se daří vozit vavříny prakticky ze všech soutěží. Dnes mezi nejlepší v ČR se řadí i naši borci a to Martin Kosek (ZŠ U Dvora) a Lukáš Honc (sport. třída ZŠ Komenského). Martin Kosek dokonce přivezl pěkné druhé místo z turnaje konaném ve Švýcarsku, což byl jeho první start v reprezentaci. O tom, že práce trenérů a nasazení našich žáků nebylo zbytečné, svědčí i výsledky ze soutěží, které se konaly ke konci školního roku. Jako velké budoucí sportovní naděje se však jeví mnohem více svěřenců našeho klubu.  Mimo níže uvedené, kterým se podařilo přivézt medaile z posledních uvedených soutěží to jsou: Robin Žd´árek, Libor a Jan Vlček, Lukáš Vaňous, Ondřej Stejskal a další.  Trénink je vždy náročný a ne každý zvládne pravidelnou přípravu, kázeň a fyzickou námahu. Zde patří i poděkování chápavým rodičům, které občas musí své děti pošťouchnout, jindy zase podržet a tak možná nevědomky tvoří součást trenérského týmu.

skupina B   3. místo kata team žákyně = Z. Uhlířová, D. Urbanová, N. Krátká

V příštím čísle zpravodaje se dozvíte  něco o dalším druhu bojového umění, které se v našem oddíle také trénuje a to o KICK BOXU (americké karate) a dále o soustředění které se bude konat jako každý rok  od 4. do 11.8.2002.
__________________________________________

Letní tábor KARATE Říčky 2002

Tak jako každý rok pořádal náš oddíl soustředění karate pro děti od 8 do 15 let. Cvičili jsme v příjemném prostředí Orlických hor a díky přízni počasí se prakticky stále trénovalo venku. Soustředění probíhalo pod vedením P. Krátkého a dalšími trenéry byli:   Z. Chalupný, K. Krátká, A. Šafářová  a  V. Maleček. Vedle kvalitních podmínek tak potřebných pro náročný tréninkový cyklus jako je dobré ubytování a výborná strava, což na chatě Perla  Říčky v O. h. bylo na jedničku, byl důležitý i doplňkový program. Mladí karatisté tak mohli vyzkoušet jeden den i brazilské bojové umění spojené s tancem – Capoiru, jindy projít po objektech čs. opevnění z r. 38 včetně odborné přednášky a prohlídky plně zařízeného pěchotního srubu. Během soustředění proběhla i řada soutěží a to nejen sportovních, ale i vědomostních. Večery pak byly také ve znamení zábavy, vedle táboráku a diskotéky to bylo i profesionální vystoupení kouzelníka p. Ježka. Celkový počet 48 účastníků a vedoucích soustředění byl naprosto dostačující pro kvalitní přípravu na závodní sezónu. Karatisté zvládli nejen fyzickou přípravu, ale i výuku  nových technik a kata. Na závěr byla uspořádána tradiční soutěž v kata a kumite. Bojovalo se o medaile, diplomy a vítězové obdrželi ceny. Na závěr diplom, upomínkovou plaketu a drobnou cenu obdržel každý. A za co? No přece za přežití.
_____________________________________________

Hned na začátku září 7.9.2002  jsme byli prověřeni na celostátní soutěži v Mostě a to prakticky ve všech věkových kategoriích. Je velká škoda, že se letohradských nezúčastnilo ještě víc, ale i přes naši neúplnou výpravu jsme přivezli co se dalo. Po nevydařeném mistrovství světa v Itálii nenechal Roman Krátký své soupeře na pochybách kdo je tady favoritem a s přehledem v seniorské kategorii zvítězil. Za nevydařené mistrovství světa Roman považuje zejména to letošní. Trenér reprezentace hodnotil Romanův výkon jako velmi dobrý, přesto to ve finálových bojích stačilo ‚jen‘ na 4. místo (pozn. po 6 letech je to poprvé co Roman nestál na stupni vítězů = 5x titul mistra světa, 1x 3. místo a letos 4. místo). Přesto se jedná v celosvětovém měřítku o velmi pěkný výsledek. Škoda jen že finanční rozpočet, který je rok od roku nižší neumožnil odpovídající přípravu a účast na mezinárodních turnajích, kde se prakticky všichni soupeři – profesionální sportovci připravují a měří. Výsledky z Mostu:

_______________________________________________

Po celoroční přípravě na vrcholný turnaj Pardubického a Královéhradeckého kraje jsme vyrazili do Rychnova nad Kněžnou. Cílem bylo přivést co nejvíce cenných kovů a zajistit si postup na mistrovství
ČR, které se bude konat 14. – 15.12.2002 v Brně. Naši závodníci se na mistrovství obou krajů rozhodně neztratili a tak se můžeme těšit na jejich start na celorepublikovém mistrovství. Škoda, že to nevyšlo v kategorii jednotlivců všem, ale to už tak na soutěžích bývá a tak mimo uvedené výsledky je nutné zmínit čtvrté místo Ondřeje Stejskala, dobré výkony Báry Škorpilové, Denisy Urbanové, Nikoly Krátké. První zkušenosti  na soutěži získávali Gabriel Gonzáles a Michal Uhlíř. Velkou nadějí je opět Lukáš Honc, který ve své kategorii s převahou zvítězil. Trochu lepší výsledek jsme naopak očekávali od Martina Koska, který vybojoval 2x  3. místo a tak po sérii vítězství se mírně propadnul, ale i přes mírné zaváhání je to velmi pěkný výsledek.

27.10. 2002: Mistrovství VČSKe v Rychnově