Na úvod - Karate team KCK

V uplynulém období se naši borci zúčastnili hned několika akcí. V červnu, kdy se konala Velká cena Hradce Králové, soutěž s celostátní účastí se tým ukázal ve velmi dobrém světle. Přestože nasazení a výkony byly maximální z našich na stupni vítězů se objevili tito borci:

Žáci 2. místo kata team (družstvo: Černohous, Fáber, Beran), žákyně 2. kata team (Černohousová, Fáberová, Chalupná), 3. místo kata team (Urbanová S., Koucká, Škorpilová). Kumite: žáci: –40kg 1.místo David Beran,  +40kg 1. místo Ondra Stejskal, Dorost: 2. místo Martin Kosek –65kg
Lukáš Honc, již po třetí rok získal titul nejlepšího Východočeského závodníka (kraj Pardubice a Hradec) v kategorii starší žáci. Roman Krátký v kategorii seniorů získal také tento pohár (již po páté za sebou).
V Trutnově se konalo mistrovství krajů  PU+HK dorostenců – kvalifikace na mistrovství  ČR. Martin Kosek zvítězil v kategorii kata a postoupil, bohužel v kumite  -60kg  to neustál a skončil na 3. místě, což na postup v této kategorii nestačilo.

Tento rok bylo letní soustředění na Dolní Moravě velmi náročné. Přes vysoká vedra tohoto léta jsme se museli připravit fyzicky i technicky na novou závodní sezónu. O tom jak se to povedlo hovoří výsledky.  Na soustředění jsme obsadili plnou kapacitu hotelu celkem nás bylo 62. Cvičení probíhalo každý den čyřfázově = dva hlavní tréninky (1x dopoledne a 1x odpoledne) a dva tréninky doplňující (akrobacie, cvičení se zbraněmi, sebeobrana, akční hry apod.). Středa byla odpočinková ve znamení výletu na Králický Sněžník, který sice byl náročný, ale stál za to. Toto soustředění bylo oproti minulým více zaměřeno na přípravu pro závodní období. Překvapením pro  nás byla návštěva pana místostarosty Karla Stejskala, který se na kole vydal pozdravit letohradské karatisty pod Králickým Sněžníkem.  Kromě zážitků a dobré kondice si každý odvezl hezké vzpomínky, suvenýry a ceny ze soutěží.

Závodní sezóna začala mistrovstvím ČR dorostu v Brně. Jediný nominovaný letohradský borec Martin Kosek skončil z výběru ČR - 24 závodníků na pěkném 7. místě,  přestože měl na medailové umístění, nezvládl souboj s vítězem mistrovství.

Za týden se konala Velká cena Vamberka, kde startovali naši  závodníci v kategoriích dorostenců – kadetů, mladších a straších žáků. O náročnosti turnaje svědčí účast startujících oddílů z Polska, Brna, Ostravska, Prahy a Východočeského kraje. Nejvíce medailí pro svůj klub získal náš oddíl – celkem: 18
Kadeti: Markéta Hrobařová 2. místo kata ( náš favorit Martin Kosek onemocněl těsně před závody). Ml. žáci: Denisa Urbanová 3. místo kata, St. Žáci: Katka Černohousová 3. místo kata, 1. místo kumite, Bára Škorpilová 4. místo kata, 3. místo kumite, Simona Urbanová 2. místo v kumite, Jana Fáberová 3. místo kumite, Anna Chalupná 3.místo kumite, David Černohous 1. místo kata, 1. místo kumite – 50kg, Robert Fáber 4. místo kata, 2. místo kumite –45kg, Lukáš Honc 3. místo kata, Robin Žďárek 2. místo kumite –40kg, Lukáš Vaňous 4. místo kumite. Kata team: 1. místo žáci (Fáber, Beran, Černohous), žákyně (naše děvčata získala všechny cenné kovy: 1. místo (Hrobařová, Škorpilová, Koucká), 2. místo (Černohousová, Fáberová, Chalupná), 3. místo (Urbanová S., Krátká, Urbanová D.)

V říjnu začaly Národní poháry  a boj o postup na mistrovství ČR žactva:
Neratovice:  David Beran 3. místo kumite do 40 kg (ostatní se neumístili na stupni vítězů)
Kopřivnice:  David Beran 2. místo kata, 2. místo kumite do 40 kg (ostatní se neumístili na stupni vítězů)

Na závěr: v době uzávěrky startuje jeden z našich trenérů Roman Krátký na mistrovství světa W.K.A.  (World Karate Asotiation) v Irsku, kam byl nominován trenérem reprezentace ČR.
O umístění Vás budeme informovat.
------------------------------------------------------------------------------------
úspěch na Mistrovství světa v Irsku

KCK team byl opět na soutěžích vidět. Vedle drahých kovů si naši borci odvezli i řadu bramborových medailí a 5. – 6. míst. Nestalo se, že by někdo od nás vypadl v prvním kole a tak věříme, že ve zlepšujícím trendu budeme pokračovat.

Největším úspěchem našeho oddílu bylo vystoupení Romana Krátkého na mistrovství světa W.K.A.
v Irsku, kde na tomto mistrovství vybojoval pěkné 2. místo.
Je to velmi pěkný výkon jednoho z našich trenérů mládeže a úspěšný návrat do světové špičky závodníků.

Dne 26.10.2003 se v Trutnově konalo Mistrovství kraje žáků, kde jsme získali tyto medaile:

NÁRODNÍ POHÁR NOVÝ BOR
1.11. v Novém Boře a náš tým zase zabodoval!

Kata ml. žáci: 1. místo David Beran
                             Kata st. žáci: 4. místo Róbert Fáber
                             Kata team st. žákyně: 3. místo (Katka Černohousová, Jana Fáberová a Bára Škorpilová)
                             Kumite ml. žáci – 40 kg: 2. místo  David Beran

Na mistrovsví ČR mládeže, které se koná 13.12.03 nám postoupilo celkem 8 borců. O jménech a jejich výsledcích přineseme zprávu v příštím čísle zpravodaje, stejně jako o „vánoční besídce“ – tradičním víkendovém soustředění před koncem roku.